Güncel Haberler

“Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü”
Son birkaç gündür ortaya çıkan “Cyber Metropolitan police” virüsü olarakta adlandırılan yeni bir virüs, hızla yayılarak binlerce bilgisayar kullanıcısını etkiledi.

Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü, başlığını kullanarak vatandaşlardan para sızdırmaya çalışan teknoloji korsanları tarafından yazıldığı sanılan virüs, internet yoluyla bulaştığı bilgisayarın ekranını kaplayarak bilgisayarda herhangi bir işlem yapılmasını engellemektedir. Virüsün bulaştığı bilgisayarı kullanılmaz hale getirmektedir.

EGM’ye bağlı Bilişim Suçlarıyla Mücadele Daire Başkanlığından (BSM) yapılan açıklamada ; B.S.M ye yapılan ihbar ve şikâyetlerde, internet kullanıcılarının bazı internet sitelerini ziyaret ettikten sonra bilgisayarlarında ortaya çıkan “Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü” ve “Bilgisayarınızın kilidini ve cezai kovuşturmayı önlemek için 200TL para cezası ödemesini yapmanız gerekir” şeklinde ibarelerin yeraldığını ve kullanıcılardan para talep edildiği bildirilmiştir.

EGM’ye bağlı birim ve şubelerin kesinlikle böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Yapılan ön incelemelerde kullanıcıların bilgisayarlarına yerleştirilen virüs tarafından ekranlarının kilitlendiği belirlenmiştir. Bu virüsün, kullanıcıları dolandırmayı hedefleyen şahıslar ya da suç örgütleri tarafından kullanıldığı düşünülmektedir.

EGM, herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması için, bilgisayarına virüs yerleşmiş vatandaşlarımızın kesinlikle para yatırmamaları, kimlik bilgilerini kimseyle paylaşmamaları, bilgisayarlarını söz konusu zararlı yazılımdan temizlemeleri tavsiye edilmektedir.

Türk Polisi Siber Suç Mücadele Bölümü virüsünden kurtulmak için, tecrübeli personelimiz tarafından destek verilmektedir.  “FBI Metropolitan police” virüsü olarakta adlandırılan bu virüsten kurtulmak için 11820 Teknoloji Destek Hattı hizmetinizdedir.Bilgisayar Destek-Donanım Sorunları-3G Destek-Adsl Modem Kurulumu-Android Destek-E-posta hesabı oluşturma -Facebook Destek-Hotmail Üyelik Destek-ipad Destek-Casper tablet sıfırlama-Artes tablet sıfırlama-Desen kilidi unutma-İphone Destek Hattı-Laptop Destek-Pc Destek-Samsung Destek Hattı-Skype Destek Hattı-Facebook hesabı kurtarma-Sosyal Medya Destek-Teamviewer ne işe yarar-Mobil Destek Hattı-Teknoloji destek Hattı-Telefon Destek-Telefon fonksiyon ve uygulamaları-Telefonu yedekleme ve taşıma-Telefonla internete bağlanma-Twitter Destek hattı-Resim yedekleme-Veri yedekleme-Antivirüs Programı destek-Virüs Programları Destek-Windows 7 Destek-XP Kurulumu-Windows 8 sıfırlama-Windows 8 şifre sorunu-internet bağlantı destek-Modem destek- Adsl destek hattı- Smart tv bağlantı sorunları- Dvr port açma- Güvenlik kamerası port açma